Ndërron jetë në moshën 63-vjeçare gazetari dhe shkrimtari italian Curzio Maltese

Curzio Maltese, gazetar, shkrimtar, politikan dhe autor televiziv italian, ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 63-vjeçare. Ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Gazetari lindi në Milano në vitin 1959 dhe spikati në fushat ku ai punonte. I rritur në Sesto San Giovanni, Maltese filloi karrierën e tij gazetareske duke u marrë me sport dhe lajme për mediat La Notte, La Gazzetta dello Sport dhe La Stampa.

Latest articles

Related articles