“Më lini more, njeri jam dhe unë”, vr*u të birin me çekiç, lihet në burg 77 vjeçari

Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 77 vjeçarin Shefki Bylykbashi, i cili vrau katër ditë më parë djalin e tij, Hamdi Bylykbashi.

“Më lini more, njeri jam edhe unë”, mësohet të ketë thënë ai para gjykatës.

Ngjarja ndodhi pak ditë më parë, ku 77 vjeçari Bylykbashi vrau djalin e tij 50 vjeçar me çekiç në kokë, ndërsa fillimisht ngjarja u raportua si aksidentale. Viktima ishte divorcuar nga bashkëshortja dhe kishte pak kohë që ishte kthyer nbga Gjermania.

50 vjeçari ishte përdorues i pijeve alkolike dhe një ditë para se të vritej nga i ati, ai kishte tentuar ta hidhte atë në pus.

Latest articles

Related articles