Video:Presidenti Erdogan i këndon ezanin foshnjës së mbijetuar nga tërmeti

Rexhep Taip Erdogan ka vizituar të hënën në mbrëmje të mbijetuarit nga tërmeti, të cilët po trajtohen në spital në Stamboll.

Erdogan ka vizituar një foshnjë të porsalindur, e cila bashkë me nënën e saj i ka mbijetuar tërmetit.

Shefi i shtetit turk ka kënduar ezanin në veshët e foshnjës së porsalindur dhe e ka quajtur atë me emrin Ayshe Betyl.

Pamjet janë publikuar nga televizioni TRT Haber.

 

Latest articles

Related articles