Forcat ruse godasin Zaporizhzhian 17 herë në një orë

Forcat ruse goditën qytetin juglindor të Ukrainës Zaporizhzhia 17 herë në vetëm një orë herët të premten, sipas një zyrtari ukrainas.

Anatoliy Kurtiev, sekretari për Këshillin Bashkiak të Zaporizhzhia, tha në Telegram se sulmet kishin në shënjestër infrastrukturën energjetike. Është e paqartë nëse forcat ruse kanë përdorur raketa apo raketa.

Në vetëm një orë, 17 sulme të armikut u dokumentuan në qytet – numri më i madh që nga fillimi i pushtimit në shkallë të plotë,” tha ai. “Informacionet për shkallën e dëmeve dhe viktimave janë duke u përditësuar”.

Latest articles

Related articles