Nëse bëhet trajner i PSG-së: Zidane dëshiron që Neymar të largohet


Duke qenë pa punë që nga largimi nga Real Madrid në vitin 2021, Zinedine Zidane duket se do të kthehet në futboll sezonin e ardhshëm.

Raportimet sugjerojnë se ai do të kthehet në shtëpi për të drejtuar Paris Saint-Germain, të cilët nuk kanë mbetur të impresionuar me trajnerin aktual Christophe Galtier.

Zidane do të merrte përsipër një skuadër të mbushur me yje të PSG-së, duke përfshirë ata si Kylian Mbappe, Lionel Messi dhe Sergio Ramos, të cilin ai i menaxhoi në Real Madrid në dy herët. Neymar do të ishte gjithashtu në skuadër, por Todofichajes beson se Zidane do të kërkonte largimin e superyllit brazilian.

Neymar ka qenë më parë i lidhur me një largim, por ai ka qëndruar në kryeqytetin francez dhe ka pasur një gjysmë të parë fenomenale të sezonit. Megjithatë, forma e tij ka rënë në javët e fundit dhe Zidane ka të ngjarë ta heqë qafe atë nëse ai merr drejtimin e skuadrës.

Nëse braziliani largohet, besohet se Zidane do ta zëvendësojë ish-lojtarin e Barcelonës me një aktual. Ousmane Dembele ka qenë në formë të shkëlqyer për Blaugranasit këtë sezon, por e ardhmja e tij është e paqartë pasi ai ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re.

Me kontratën e tij aktuale që skadon në vitin 2024 dhe me një klauzolë lirimi prej 50 milionë eurosh, Zidane synon një lëvizje për Dembele nëse ai nuk arrin të pajtohet me kushtet e reja me Barçën, gjë që do të ishte një katastrofë për liderët e La Ligës

Latest articles

Related articles