Lufta në Ukrainë, Kievi raporton viktima rekord ndërsa Rusia mohon

Ukraina deklaroi se në 24 orët e fundit ishin vdekjeprurëset për trupat ruse.

Moska ka hedhur mijëra ushtarë dhe mercenarë të sapomobilizuar në sulme të pamëshirshme drejt Ukrainës.

Ushtria ukrainase ka bërë përparim në ekzekutimin e trupave ruse. Brenda natës numri u rrit nga 1030 në 133190.

Nga ana tjetër, Moska ka mohuar pretendimet e Kievit, teksa ka shtuar se trupat e tyre kanë vrarë një numër të madh ukrainas.

Rusia ka filluar ofensivën e saj ndaj Ukrainës më 24 shkurt të vitit të kaluar. Ekspertët ukrainas besojnë se Rusia po planifikon një goditje masive kundër tyre me rastin e një vjetorit të fillimit të lutës.

Latest articles

Related articles