“Mbreti Kane, më i madhi”, mediat kurorëzojnë “bomberin” e Tottenham

Tottenham thyen 1-0 Man.City në super sfidën e kësaj jave në Premier League. “Gjelat” afrohen me zonën Champions, ndërsa “qytetarët” e Pep Guardiolës nuk arrijnë të përfitojnë nga disfata e Arsenal. “Topçinjtë” qëndrojnë të vetëm në krye në kuotën e 50 pikëve, 5 më shumë se City, por me një ndeshje më pak.

Harry Kane rezultoi njeriu i ndeshjes, goli i tij në minutën e 15-të rezultoi një trepikësh. Me këtë gol, Kane shkon në kuotën e 267 golave me fanellën me Tottenham, golashënuesi më i miri në historinë e klubit. Kane realizoi golin e 200-të në Premier League, vetëm Shearer dhe Rooney e kanë arritur më herët këtë shifër.

Latest articles

Related articles