Mbretëresha e Kok*inës në Tiranë, Brikena shefja me 1100 doza dhe 83 mijë euro

4 persona dy djem dhe dy vajza janë arrestuar nga Policia e Tiranës si pjesë e një grupi që shiste në kryeqytet drogëra të forta. Në pranga kanë përfunduar Brikena Frakulli, Hortenca Biçaku, Klevi Banushi dhe Artur Kristo.Sipas policisë të gjithë aktivitetin e organizonte 40 vjeçrja Biçaku e ndërsa personat e tjerë merreshin me shitjën e lëndës kokainë dhe heroinë.

Nga ky hetim u provua edhe roli i secilit antar të grupit të arrestuarve. Nga kontrolli i ushtruar në banesat e shtetases Brikena Frakulli dhe Artur Kristo, Policia gjeti 6 kilogramë lëndë narkotike heroinë e kokainë, ku një pjesë ishte e ndarë në 1100 doza gati për shitje.

Po ashtu një shumë prej 83.555 euro, 420.000 lekë të rinj u sekuestruan e ndërsa në cilësinë e provës materiale u morën edhe 2 automjete, 2 motoçikleta, 3 peshore elektronike dhe 4 aparate celulare.

Sipas prokurorisë, në krye të këtij aktiviteti kriminal qëndronte Brikena Frakulli e cila siguronte lëndën narkotike në sasi të mëdha dhe më pas furnizonte shpërndarësit në doza.

40-vjeçarja rezulton edhe në të kaluarën e proceduar dhe dënuar për të njëjtat vepra penale, përkatësisht në vitin 2015.

Latest articles

Related articles