Harry dhe Meghan do të jenë të ftuar në kurorëzimin e mbretit Charles

Pallati Buckingham u dorëzon një “degë ulliri” rebelëve Harry dhe Meghan dhe përfundimisht do t’i ftojë në kurorëzimin e mbretit Charles III, të planifikuar për 6 maj në Westminster, shkruan sot tabloidi britanik The Sun.

Sussex-ët do të jenë në mesin e dy mijë të ftuarve në ceremoni, pavarësisht frikës se vetë prania e tyre mund t’i vjedhë shfaqjen sovranit. Dhe, mbi të gjitha, pavarësisht inateve dhe hidhërimeve mes çiftit dhe familjes mbretërore që kanë zgjatur prej vitesh, akuzave për racizëm, zgjedhjes për të hequr dorë nga detyrat mbretërore dhe për të jetuar në Amerikë, inkursionet në Netflix dhe e fundit me radhë. kohë, autobiografia e Harry-t, ‘Spare’ me një mori zbulimesh të hidhura, si grindjet me vëllain e tij William.

Sipas burimeve të Sun, “nuk ka të dhëna se çifti është përjashtuar nga tre ditët e ngjarjeve”, as nga ceremonia 90-minutëshe e kurorëzimit në Westminster Abbey së bashku me krerët e tjerë të kurorëzuar, liderë botërorë dhe personalitete.

”Princi Harry dhe gruaja e tij amerikane me siguri do të jenë të ftuar dhe ne po punojmë me supozimin se do të jenë të ftuar”, shpjegon për Sun një nga burimet, një zyrtar që po punon për organizimin e ceremonisë.

”Sidoqoftë, do të ishte e dobishme nëse ata do të vinin pak më herët, në mënyrë që të mos bëhet cirk pikërisht atë ditë”, shtoi i njëjti burim.

Latest articles

Related articles