VIDEO: Myrto Uzuni dopietë, Granada ëndërron

Nëse Myrto Uzunit do ti jepnin një Twingo, ai me siguri do ta kthente në një Ferrari. Dy javët në të cilat sulmuesi kuqezi ishte jashtë për shkak të dëmtimit të muskujve, u bënë të përjetshme për skuadrën e Paco López dhe tifozët e tij. Kthimi i tij çoi në një buzëqeshje në tempull ku ai duket se është prekur me një shkop magjik. Dy nga golat e tij në një shtrirje prej vetëm tre minutash, nga 10’ në atë të 13’, nënkupton fitoren kundër Andorra. E dyta radhazi në ligë, diçka që nuk kishte ndodhur prej pesë muajsh. Dhe kjo shërben gjithashtu për të rikuperuar momentalisht një vend në Play Off, duke pritur për atë që do të bëjnë Alavés, Burgos dhe Albacete të dielën.

Sulmuesit kuqezi nuk iu desh shumë kohë për të treguar pse i kishte munguar kaq shumë skuadrës. Një bashkëpunim I ngushtë me Callejon solli dhe golin e parë të Uzunit në minutën e 10-të, ndërsa në të 13-tën kompletoi dopietën. Gjithçka në pjesën e parë, për një 2-0 që ishte dhe rezultati I të gjithë ndeshjes. Dopieta e Uzunit, që ishte krijuesi i gëzimit të ‘Los Cármenes’, mjaftoi për të shtuar takimin e trembëdhjetë në shtëpi pa u mposhtur. Dhe gjithashtu, nga ana tjetër, akomodohet këtë të shtunë në vendin e katërt.

Latest articles

Related articles