Nuk deklaroi 42.300 euro që kishte në bagazhe, nën hetim 49 vjeçari

Nuk deklaroi 42 mijë e 300 euro që kishte në bagazhe, nën hetim Jerome Ndo Mih, 49 vjeç. Presidenti i një spitali dhe universiteti në Tiranë.

“Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve të shtuara, në dalje kanë kaluar për kontroll të detajuar bagazhet e shtetasit J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit të bagazheve të këtij shtetasi janë gjetur dhe sekuestruar 42 300 euro, të cilat ai nuk i kishte deklaruar, sipas përcaktimeve ligjore.

Në vijim të veprimeve shtetasi J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë, u procedua penalisht dhe ndiqet në gjendje të lirë për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”. Materialet i kanë kaluar për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë”, thuhet në njoftim.

Latest articles

Related articles