The Guardian publikon listën e 100 futbollistëve më të mirë

Edicioni britanik i The Guardian publikon çdo vit 100 futbollistët më të mirë që janë shfaqur në fushat e blerta në mënyrën më të mirë të mundshme.

Në dhjetëshen e parë përfshihen Lionel Messi (PSG), Kylian Mbappe (PSG), Karim Benzema (Madrid), Erling Haaland (City), Luka Modric (Madrid), Kevin De Bruyne (Man City ), Robert Lewandowski (Barcelona), Vinicius Junior (Madrid), Thibaut Courtois (Madrid) dhe Mohamed Salah (Liverpool).

Lojtarët e Real Madridit kanë përfaqësimin më të madh me 11 lojtarë.

Real Madrid (11 lojtarë): 3 Benzema, 5 Modric, 8 Vinicius, 9 Courtois, 18 Valverde, 39 Kroos, 42 Alaba, 45 Tchuameni, 56 Rudiger, 67 Militao, 93 Rodrigo.

Liverpool (9): 10 Salah, 27 Van Dijk, 34 Alisson, 50 Gakpo, 59 Diaz, 60 Trent, 77 Fabinho, 82 Nunez, 97 Robertson.

Bayern (8): Mane 11, Musiala 25, Kimmich 41, Davies 64, Upamecano 86, Neuer 91, Gnabry 95, Sane 98.

PSG (5): 1 Messi, 2 Mbappe, 12 Neymar, 16 Hakimi, 65 Marquinhos.

Barcelona (5): 7 Lewandowski, 19 Pedri, 37 Gavi, 69 Dembele, 89 De Jong.

Tottenham Hotspur (5): 13 Kane, 26 Son, 61 Richarlison, 72 Romero, 76 Lloris.

Manchester United (5): 15 Casemiro, 28 Fernandes, 58 Rashford, 81 Martinez, 85 Varane.

AC Milan (5): 23 Leau, 30 Giroud, 46 Theo, 74 Maniac, 96 Tonali.

Chelsea (4): 63 Ziyech, 75 Silva, 80 Koulibaly, 94 James.

Arsenal (3): 22 Saka, 35 Odegaard, 62 Jesus

Inter (3): 68 Brozovic, 70 Lautaro, 73 Barella.

Atletico (2): 17 Griezmann, 48 De Paul.

Juventus (2): 38 Di Maria, 66 Vlahovic.

Ndarja e ligës është si më poshtë: Premier League 43 lojtarë, La Liga 19 lojtarë, Seria A 14 lojtarë, Bundesliga 11 lojtarë dhe Ligue 1 6 lojtarë

Latest articles

Related articles