Shoferi harron të vendosë mjetin në frena, fugoni me pasagjerë bie në një përrua në Lezhë

Një aksident është raportuar ditën e sotme në Lezhë.

Nje furgon pasagjeresh ka rene ne kanalin e fildanes prane Ures se Cenit ne Lezhe, po fatmirsisht pa shkaktuar te lenduar.

Ngjarja eshte regjistruar prane tregut te Lezhes dhe dyshohet se drejtuesi i automjetit ka harruar te vendose mjetin ne frena i cili me pas ka rreshqitur duke rene ne uje.

Policia mberriti menjehere ne vendngjarje, ndersa po punohet per nxjerrjen e tij nga uji. Furgoni ka rene ne momentin qe eshte parkuar ne afersi te tregut ku ndodhet edhe nje parking i vogel ku qendrojne mjetet e transportit publik.

Latest articles

Related articles