Luçiano Boçi nuk kupton që Berisha e ka shkarkuar si kryetar i grupit parlamentar të PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka nisur sesionin e ri parlamentar me kritika ndaj mazhorancës dhe Kuvendit.

Ai është shprehur se kërkesa e ngritur nga deputetët e Partisë Demokratike për charter-at e kryeministrit Edi Rama u pengua nga Kuvendi me argumente turpëruese dhe të pabaza.

Profesor Luçiano Boçi vijon të mos kuptojë ose bën sikur ska ndodhur asgjë që është zëvendësuar me Ervin Salianjin, në grupin e tij imagjinar parlamentar. Më e bukura është që Boçi ka firmosur për shkarkimin e vetes, nga imagjinata e Berishës.

Latest articles

Related articles