Zidane dhe Conte mund të marrin drejtimin e Juventusit

Juventusi është shumë i zhgënjyer pas humbjes 5-1 ndaj Napolit , por pozicioni i Massimiliano Allegrit nuk është ende në rrezik momentalisht, megjithëse gjërat mund të ndryshojnë në verë, pasi drejtuesit po shikojnë për trajnerë tjerë.

Zonja e Vjetër pësoi humbjen e tyre më të keqe në tre dekada në Stadio Diego Armando Maradona të premten, duke lejuar vendasit të bëjnë trazira dhe të dërgojnë një mesazh të qartë në garën për titull të këtij sezoni.

Napoli tani qëndron 10 pikë larg Juventusit në krye të tabelës dhe është në rrugën e duhur për të fituar Scudetton e tyre të parë në më shumë se 30 vjet.

Megjithatë, sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi nuk po e konsideron shkarkimin e Allegrit në këtë fazë, duke vlerësuar se ndërsa ishte përgjegjës për humbjen 5-1, ai ishte përgjegjës edhe për tetë fitoret radhazi.

Drejtuesit e klubit po diskutojnë planet e tyre për të ardhmen dhe diçka që e mbron pak Allegrin është kontrata e tij prej 7.5 milionë eurosh neto për sezon, e cila zgjat deri në vitin 2025.

Pavarësisht kësaj, Juventusi ende po shqyrton seriozisht idenë për të emëruar Zinedine Zidane ose Antonio Conte në krye të ekipit në verë.

Megjithatë, një problem i madh janë kostot që lidhen me këtë ide. Shkarkimi i Allegrit dhe sjellja e njërit prej dy trajnerëve elitarë do të sillej rreth 60-90 milionë euro, shuma të mëdha për një klub aktualisht nën hetim për keqpërdorime financiare.

Latest articles

Related articles