Lëkundje tërmeti në ShqipëriLëkundje tërmeti janë regjistruar sot në mbrëmje në Shqipëri. Sipas IGJEUM, magnituda e tërmetit ishte 2.9 e shkallës Rihter.

Lëkundjet janë regjistruar në thellësinë 11.8 km me epiqendër qytetin e Klosit.

Tërmeti ka shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët. Deri më tani, autoritetet lokale nuk raportojnë për dëmtime.

Latest articles

Related articles