Ulen ndjeshëm temperaturat, kujdes nga akulli në rrugë dhe mjegulla

Kete te enjte vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme por të ftohta.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Në orët e mëngjesit, nëpër lugina do të shfaqet mjegulla e mjegullina kalimtare.
Përgjatë akseve rrugore në zonat malore prezencë të akullit. Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.
Temperaturat parashikohen: në zona malore -3 deri 3°C, në zona e ulëta -2deri 12°C dhe në zona bregdetare 2 deri 12°C.

Latest articles

Related articles