Petrit Doda regjistrohet si deputet i Pavarur

Petrit Doda, deputeti Partisë Lëvizja e Legalitetit i cili zëvendësoi Alfred Rushajn në Kuvend do të regjistrohet si deputet i Pavarur dhe jo si deputet i grupit parlamentar të PD. Ky është vendimi i marrë së fundmi nga Doda. Ai ka bërë të ditur se vendimin ia ka komunikuar dy grupeve të PD-së. Sipas Dodës, ky është momenti i cili reflekton për bashkim.

‘Ia kam komunikuar vendimin dy grupeve në PD, është momenti të reflektojmë për bashkim’- tha Doda.

Rushaj hoqi dorë nga mandati i deputetit për arsye personale dhe automatikisht, vendi i tij i kaloi Dodës.

Latest articles

Related articles