Paris, 6 të plagosur në sulmin me thikë në stacionin e trenit

Të paktën 6 persona janë plagosur, duke përfshirë një polic, në sulmin me thikë që ndodhi në stacionin e trenit Gare du Nord në Paris, kryeqytetin e Francës, mëngjesin e së mërkurës

Televizioni francez BFMTV transmetoi deklaratën e ministrit të Brendshëm francez, Gerald Darmanin, i cili tha se i dyshuari u neutralizua shpejt.

Darmanin falënderoi policinë për “reagimin efikas dhe të guximshëm”.

Ngjarja ka shkaktuar ndërprerje të trafikut, ndërsa ekipet mjekësore janë dërguar në vendngjarje.

Latest articles

Related articles