Tragjedia e Gërdecit, Mediu mbërrin në SPAK. Dy akuzat për ish-ministrin e Mbrojtjes

SPAK ka përfunduar hetimet për tragjedinë e Gërdecit dhe ka marrë të pandehur ish ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu, ku do t’i komunikohen dy akuza.

Gazetarja e Balkanweb, Klodiana Lala bën të ditur se Mediu ka mbërritur në ambientet e SPAK.
Mësohet se ai do të akuzohet për shpërdorim detyre dhe shpërdorim të detyrës në bashkëpunim me kuadrin komandues ushtarak.

Pas këtij momenti dosja do t’i dorëzohet për shqyrtim paraprak Gjykatës së Posaçme.

Latest articles

Related articles