Isco si lojtar i lirë vazhdon karrierën në Seria A

 

Ish-lojtari i Real Madridit, Isko është në prag të një transferimi te Lazio. Isko është një lojtar i lirë, pasi është ndarë me Seviljan, pas vetëm gjashtë muajsh. Lacio ka hyrë me humbje në vitin 2023. Skuadra e Mauricio Sarrit humbi në Leçe me 2:1, në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A. Lazio është i pesti në tabelë me 30 pikë, po aq sa Roma.

Isko duhet të jetë një nxitje e madhe për Lazio-n, pavarësisht dështimit të tij në Sevilja dhe vetëm një paraqitje të shkurtër në Real, gjatë dy sezoneve të fundit.

Për të realizuar këtë transferim, Lacio do të duhet të shesë Luis Alberto.

Për spanjollin kanë shfaqur interesim disa klube nga vendlindja e tij dhe ai pritet të largohet nga Roma, deri në fund të afatit kalimtar.

Latest articles

Related articles