Princ Harry publikon librin e tij. Nga jeta në Pallatin Mbretëror te përplasjet fizike me William

Autobiografia e shumëpritur e Princ Harryt, Spare, ka tronditur Pallatin Mbretëror dhe mbarë botën. Princ Harry shkruan për gjithë zënkat që ka patur me vëllanë e ti Princin e Uellsit, Williamin, dhe kjo vetëm për shkak të martesës së Harryt me aktoren Meghan Markle.

Duke përshkruar një konfrontim në shtëpinë e tij në Londër në vitin 2019, Harry thotë se William e quajti Meghan “të vështirë”, “të vrazhdë” dhe “gërryese”. Sipas Harryt, konfrontimi u përshkallëzua derisa William e kapi nga jaka dhe e rrëzoi në dysheme duke i grisur dhe gjerdanin.

Ai e uli ujin, më thirri një emër tjetër, pastaj erdhi drejt meje. Gjithçka ndodhi kaq shpejt. Pra shumë shpejt. Më kapi për jakë duke më grisur gjerdanin dhe më rrëzoi në dysheme. U ula në tasin e qenit, i cili u plas nën shpinë, duke më prerë copat. U shtriva për një moment, i trullosur, më pas u ngrita në këmbë dhe i thashë të dilte jashtë”, shkruan Harry në librin e tij.

Skena e jashtëzakonshme, për të cilën Harry thotë se rezultoi me dëmtim të dukshëm në shpinë, është një nga shumë të shumtat në Spare, e cila do të publikohet në mbarë botën javën e ardhshme dhe ka të ngjarë të ndezë një zemërim serioz për familjen mbretërore britanike.

Titulli i librit vjen nga një thënie e vjetër në qarqet mbretërore dhe aristokratike: se djali i parë është trashëgimtar i titujve, pushtetit dhe pasurisë, dhe i dyti është pra një rezervë, nëse të parëlindurit i ndodh diçka. Rezervimi është një vëllim i jashtëzakonshëm, në të cilin sherri mes dy princërve formon një pasazh befasues.

Latest articles

Related articles