Evi Kokalari drejt hapjes së një tjetër partie në vend

Aktivistja shqiptare pro Republikanëve në ShBA, Evi Kokalari u shfaq për herë të parë në politikën shqiptare gjatë kohës së Foltores së ish-kryeministrit Sali Berisha.

Por, pas disa kohësh aktivizimi në PD, ajo vendosi të rikthehej sërish në ShBA e zhgënjyer dhe nga vet lideri demokrat.

Pas distancimit nga Berisha dhe fillimin e vitit të ri 2023, Evi Kokalari po mendon të hapë partinë e saj. Të paktën, këtë gjë ka lënë të nënkuptohet në një postim në rrjetet sociale.

Ajo iu kërkon mendim ndjekësve të saj nëse a ka ardhur koha të hapin Partinë Konservatore Shqiptare.

“Mirëmëngjes të gjithëve!
Me që jemi në ditët e para të 2023, dhe konservatorizmi akoma s’ka arritur të fus rrënjët në Shqipëri, mendoni se ka ardhur koha të hapim Partinë Konservatore Shqiptare?
Komentoni: PO ose JO
p.s. Diaspora të flas dhe të jap mendim mbi këtë çështje!!!” shkruan Kokalari.

Mbetet për t’u parë nëse Evi Kokalari do ta konkretizojë partinë e saj, apo do e lërë vetëm me një status në rrjetet sociale.

Latest articles

Related articles