Zelensky pretendon se ushtria ukrainase po përparon në disa pjesë të Donbasit

Forcat ukrainase po mbajnë pozicionet e tyre kundër trupave ruse në rajonin lindor të Donbasit dhe po bëjnë përparim në disa zona, tha presidenti ukrainas. Volodimir Zelenski.

– Në përgjithësi, ne mbajmë pozicionet tona. Ka edhe disa fusha në front ku ne po bëjmë disa përparime. Kyiv ka forcuar aftësinë e tij kundërajrore dhe do ta forcojë më tej atë në vitin e ri për të mbrojtur veten dhe të gjithë kontinentin evropian, tha Zelensky në fjalimin e fundit video.

“The Guardian” thekson se pretendimet e Zelenskit nuk mund të verifikohen në mënyrë të pavarur.

Latest articles

Related articles