Analiza e Mero Baze: PS, i dha vulën e PD Sali Berishës

Gazetari veteran Mero Baze përmes një editoriali të sinqertë në Gazetën Tema ka shkruar se Kryeministri Edi Rama ka ndikuar që Sali Berisha të merrte vulën e Partisë Demokratike.

Të mblidhen dhe Gazment Bardhi të lexojë vendimin që Sali Berisha është anëtar i grupit parlamentar të PD. Madje socialistët kaq bashkëpunues sa janë, ashtu siç u dhanë vulën, e lënë dhe Berishën deputet, vetëm që të shijojnë këtë skenën e rikthimit, dhe ta kanë atë përballë si alternativë. Pastaj të vazhdojnë përpara betejën për të integruar Shqipërinë në BE, me “non grata”-n e Perëndimit në krye” – shkruan Bazs.

Latest articles

Related articles