Micotaqis: Rama nuk është i ftuar në Greqi, por as nuk e ndalojmë të vijë

Kryeministri Edi Rama dhe ai grek, Qirjako Miçotaqis
Kryeministri grek Qirjako Miçotaqis ka komentuar vizitën e homologut shqiptar, Edi Rama, në Greqi.

Ai ka thënë për mediat se Rama në Greqi se kryeministri Edi Rama nuk është i ftuar i qeverisë së tij, por njëkohësisht ata nuk mund ta ndalojnë.

“Edi Rama vjen të bisedojë me bashkëkombasit e tij. Zgjedhja e Ramës për këtë vizitë më duket e panevojshme. Nuk e pengojmë S’e pengojmë tubimin e Ramës, as e ndihmojmë”, ka deklaruar Miçotaqis.

Rama do të vizitojë Athinën më 12 maj, ku do të pritet nga një numër emigrantësh shqiptarë dhe anëtarë të Partisë Socialiste në Greqi. Vizita e tij në shtetin fqinj është në kuadër të turit të takimeve me diasporën.

Latest articles

Related articles