Pas 11 vitesh në qeveri, PS akoma blen vota me legalizime

Gjykata e Posaçme ka caktuar masën “Arrest me burg” për Dritan Stoken, specialistin e Kadastrës, i cili u arrestua për korrupsion në periudhë zgjedhjesh elektorale, në vitin 2019.

Sipas SPAK, Stoka iu premtonte qytetarëve, kryesisht të zonës së Saukut, legalizim të banesave në këmbim të votave për Partinë Socialiste.

Kjo dosje hap dosjen e tjetërsimit të votës përmes favoreve të një partie politike që ka 3 mandate që qeveris vendin.

Kjo dosje hedh poshtë akuzën e “Shaban Tapisë” që Edi Rama premtonte se do të çrrënjoste kur në fakt po e përdor si të gjithë të tjerët në 3 dekada.

Kjo dosje dëshmon për korrupsionin e thellë të PS dhe shefit të saj politik, Edi Rama, i cili as nxihet, as skuqet e as zverdhet, si të gjithë diktatorucët.

Latest articles

Related articles