Bënë dëm 3 milion euro me TVSH, dy në pranga

38-vjeçari Sajmir Xhafa dhe 46-vjeçari Julian Kalo, të shpallur në kërkim në nëntor të vitit të kaluar, janë arrestuar në Elbasan. Ata akuzohen se kanë lëshuar fatura me vlera fiktive, në një biznes për shitjen me shumicë të metaleve, me qëllim përfitimin nga TVSH-ja.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Latest articles

Related articles