Sokol Mjacaj ka VR*RË, Arben Lleshin në BURGUN e Peqinit!

Detaje të reja nga përleshja në burgun e Peqinit, ku të dënuarit me burgim të përjetshëm, Sokol Mjacaj, Ilir Xhakja dhe Arben Leshi, janë përplasur në zonën e ajrimit në burgun e Peqinit.

Gjatë përplasjes ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku një prej të përfshirëve është plagosur dhe sipas televizionit Top News, i cili ka pyetur drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve i cili ka konfirmuar se Arben Lleshi ka humbur jetën.

Kush është Arben Lleshi?

Arben Lleshi, nga fshati Laç-Bruçi i Matit, është autori i vrasjes së Agim Hoxhës, në 10 prill 2012.

Sipas lajmit publikuar nga mediat britanike, Hoxha u vra në një apartament në qytetin anglez të Southempton por trupi i tij u dogj dhe u gjet në një makinë “Mercedes Benz”.
Për të njëjtën ngjarje, burg po bën edhe vëllai i Lleshit, Afrim Lleshi, i cili ka pranuar para gjykatës se ka bashkëpunuar në shfarosjen e trupit të viktimës.

Dy vëllezërit Leshi merreshin me drogë, që kur ishin adoleshentë.

Ekstradimi

Arben Lleshi u ekstradua nga Londra, në maj të vitit 2016, pasi ishte dënuar nga drejtësia angleze me 32 vite burg

Latest articles

Related articles