DASH shpall non grata ish zv.kryeministrin e Maqedonisë së Veriut


Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpallur si person të padëshiruar për hyrjen në SHBA ish-zëvendës kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Koço Angjushev, për korrupsion.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë DASH përmes një njoftimi, ku thuhet se Angjushev abuzoi me pozitën e tij zyrtare për të përfituar për interesat e tij private të biznesit, duke minuar besimin e publikut të Maqedonisë së Veriut në institucionet e tyre qeveritare dhe proceset publike

Latest articles

Related articles