Policia nis kontrollet: 81 çerdhe dhe kopshte në kundërshtim me ligjin

Pas dhunës së 3-vjecares në një kopsht në Tiranë, autoritetet kanë nisur kontrollet në të gjithë Shqipërinë dhe po verifikojnë institucionet parashkollore.

Policia e Shtetit thotë se janë kontrolluar 201 subjekte, në të gjithë vendin, ndërsa për 81 prej tyre kanë rezultuar se kryenin aktivitet në kundërshtim të plotë me ligjin.

Latest articles

Related articles