Drejtonin një rrjet kriminal nga Shqipëria e Kosova, bien në pranga bosi i drogës sëbashku me djalin

Policia hungareze arrestoi një shtetas shqiptar 60-vjeçar, pasi dyshohet se ai dhe djali i tij drejtonin një grup kriminal që kalonte drogë në Hungari. Më 10 nëntor, njësia antiterroriste e policisë hungareze ndaloi një 60-vjeçar shqiptar, i dyshuar si drejtues i një grupi kriminal që kontrabandonte rregullisht drogë në Hungari.

Sipas hetimeve, është e bazuar dyshimi se kreu i bandës ballkanike të drogës, N.A. (60) me djalin e tij drejtonte një organizatë kriminale në të cilën merrnin pjesë edhe shtetas hungarez.

Sipas policisë, të dyshuarit transportonin drogë nga Kosova dhe Shqipëria për në Hungari, ua dorëzuan tregtarëve hungarezë të cilët e shpërndanin në mbarë vendin dhe më pas një shtetas hungarez ia çoi paratë bossit të drogës N. A. që jetonte në Serbi. Kanabisi më së shumti kontrabandohej në Hungari dhe një ngarkesë përmbante 10 kilogramë të kësaj droge, sipas policisë.

Latest articles

Related articles