Pse Edi Rama nuk e bën kampin e refugjatëve në Palasë? – REDAKSIONALE

Janë disa pyetje publike që redaksia jonë dëshiron ti bëjë kryeministrit Edi Rama?

Fort i dashur Edi Rama, kryeministër i gjithëpushtetshëm e mirëbërës i italianëve, pse nuk e ngrini kampin e refugjatëve në Palasë, ngjitur me vilat e Oligarkëve dhe deputetëve të Saliut, Ilirit dhe tuajët.

O i pagabueshmi jonë kryeministri Edi Rama pse nuk e ngrini qëndrën për respektimin e emigrantëve në Vlorë ose mandej në Sarandë? Çne që i çoni në Shëngjin?

Vlonjatët shpirt mëdhenj dhe gjokshapur do ti pritnin me kënaqësi. Sarandjotët bujarë do ti trajtonin me dashuri. Pse Edi Rama hyn në borxh me lezhjanët?

Nuk ta dhanë votën në 2021, por ta dhanë për Pjerin e Pukës, jabanxhi në Lezhë. E bën respektin që kërkove.

Latest articles

Related articles