Berisha si Hamasi, kërkon të përdorë demokratët si mburojë para SPAK!

Një nga sfidat me të cilat po përballet Perëndimi sot në luftën kundër Hamasit është se kjo e fundit i përdorë civilët palestinez, si mburojë përballë sulmeve izraelite.

Hamasit nuk i intereson aspak nëse ata vriten, janë pa ngrëne, pa ujë, pa drita, pa kujdes shëndetësore e jetojnë në rrënoja.

Njësoj dhe sot Sali Berisha i bëri thirrje mbështetësve të tij të shndërrohen në mburojën e tij njerëzore, përballë drejtësisë që i ka trokitur me forcë në derën e tij.

Prej dy vitesh Sali Berisha u mundua ta shndërrontë PD në mburojën e tij, duke e ditur se kjo ditë do ti trokiste në derë.

Kërkoj me çdo kusht, mashtrim, trillim, presion nga më kriminalët, duke përdorur paratë e krimit të nënshtronte demokratët, por nuk ia doli.

Ai e donte PD ta vinte përballë SPAK, përballë SHBA, përballe Britanisë se Madhe.

Por nuk ia doli.

Sot që çdo shqiptarë e ka të qartë se pse Sali Berisha është i padëshiruar nga SHBA, Britania dhe BE ai kërkon që t’i çoj demokratët mish për topat e parave të korrupsionit të familjarëve të tij.

Sot para shqiptarëve u shfaq një Sali Berishë i frikësuar, luani brenda tij ishte shndërruar në lepur.

Eh ç’ta bën femija s’ta bën as Perëndia- thotë populli.

Sa më shumë bërtet Berisha, një hall tjetër më zë madh pret ti shfaqet. E natyrisht ajo që pret është dhe më e rëndë dhe më e vështirë për të.

Sot ai e di se aleanca e kullave nuk i funksionon më.

SPAK e ka prishur njëherë e përgjithmonë aleancën e paprekshmërisë që ka funksionuar deri me sot, mes Berishës, Nanos, Metës e Ramës.

Sot duke sulmuat Lulzim Bashën i cili në ditën më të zezë të Sali Berishës pret e përcjell partnetë të rëndësishëm ndërkombëtare, Sali Berisha kërkoj ndihmën e Edi Ramës.

Por lodhet kot.

Edi Rama nuk ndihmon dot më as vetën, jo më Berishën.

Aleanca me Ramën që i dha oksigjen në këto dy vite nuk mund të tejkalojë Aleancën SHBA-SPAK.

SHBA dhe Britania e Madhe ia kanë dhënë mesazhet e qarta edhe Edi Ramës.

Në fjalimin më të dëshpëruar të jetës së tij ai i bënte thirrje demokratëve të protestontin për pallatet, pronat e paratë e dhëndrit dhe fëmijëve të tij.

Ua kërkonte këtë sakrificë atyre që s’kanë bukë për familjet e tyre, u kërkonte atyre që paguani tek ata që rrethojnë Berishën për një vend pune;

-Atyre që nuk u legalizoj kurrë shtëpitë e ato që legalizoj, paguan rryshfet me shumë se i gjithë investimi,

-U kërkon pronarëve që u mori pronat me Ligjin 7501;

-U kërkon të përndjekurve përsekutorët e të cilëve i veshi me pushtet.

E ke kot.

Sot të gjithe ata në krah, para teje, por edhe ata deputetët që nuk thanë asnjë fjalë mbështetje ndaj teje, janë shndërruar në hijena që presin kush e kush të të zërë vendin.

Prandaj lëri kërcënimet që ngjajnë me ato të luanit plak brenda në kafaz, bëhu burrë e shko mbro pafajësin që pretendon në gjykatë.

“Karma is a Bitch!”

Kjo vlen sot për Sali Berishën.

Latest articles

Related articles