SPAK-u “i është vënë pas”, Meta mbron Berishën: Drejtësi me urdhër politik të Edi Ramës

Kreu i Partisës së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me arrestimin e Jamarabër Malltezit.

Meta i ka dalë në mbrojtje aleatit të tij, duke theksuar se kjo është bërë me urdhër të Edi Ramës.

“Drejtësia me regji ka ndërmarrë veprimet e saj antikushtetuese dhe të paligjshme ndaj Kryetarit të Partisë Demokratike Prof. Dr. Sali Berisha me urdhër politik të Edi Ramës.

Këto veprime, që kanë shkelur me këmbë edhe Parlamentin e Shqipërisë kërkojnë shmangien e vëmendjes nga korrupsioni dhe përgjegjësitë shumë të rënda personale të Edi Ramës për aferën e inceneratorëve dhe mjaft aferave të tjerave qindra milionëshe.

Qëllimi politik i vetëm është shantazhi dhe intimidimi i opozitës, e cila po denoncon me këmbëngulje të vërtetat shumë të hidhura të korrupsionit mafioz të Qeverisë,” shkruan Meta.

Latest articles

Related articles