Zekthi: Bardhi ka nevojë për protagonizëm, ndaj bërtet. Kërkon një rol brenda grupit të Berishës, por…

Analisti dhe politologu, njeheresh anetari i kryesise me i votuar ne PD e Bashes, Fitim Zekthi i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, foli për situatën brenda Partisë Demokratike dhe më konkretisht për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin e grupit të PD, Gazment Bardhi.

Sipas Zekthit, Bardhi kërkon një rol brenda grupit të Berishës, ndërsa shtoi se ai që vendosë është ish-kryeministri. Sakaq ai e quajti Bardhin si politikan që nuk ka ide dhe për të fituar vëmendje duhet të bërtasë për të fituar zë.

“Është pak e vështirë që të flas për çështjet e PD-së pasi s’kam dashur të futem në këto sherre. Bardhi e kupton që ka nevojë protagonizëm dhe e di shumë mirë që duhet të luajë rolin e presonit radikal, që bërtet për të fituar zë. Politikanët kur janë në krizë s’kanë ide, bëjnë gjeste. Bardhi e di që brenda grupit të Berishës s’ka vlerë se dhënia e një mundësie për të prodhuar një narrativë të madhe. Mirëpo është tretur vetë brenda këtij grupi.

Bardhi bëri gabim më të rëndë, bëri spërdredhje dhe tani ka mbetur pa asgjë. Duhet të bërtasë. Bardhi në 2 vite çfarë nuk ka thënë për Berishën, e ka quajtur dhe vrasës. Ka shumë politikanë që e bëjnë këtë, por është e papranueshme.

Bardhi kërkon një rol brenda grupit të Berishës. Ai që vendos është Berisha. Bardhi do shumë pak peshë dhe do marrë pak.”, u shpreh Zekthi.

Latest articles

Related articles