Rrogozhinë, LITA: Shkoi i gjithë aparati qëndror i Berishës dhe dolën – 200 vota

Gazetari Lavdrim Lita ka komentuar zgjedhjet në Rrogozhinë, ku fitues doli Edison Memolla nga PS.

Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ai theksoi se Sali Berisha i angazhoi të gjithë në Rrogozhinë dhe prapë nuk fituan.

“Unë pyeta ish kandidatin e PD në 2022 Ferdinand Saraçin dhe më tha, pa para në Rrogozhinë nuk fitohet. Kjo është shumë e qartë se çfarë ka ndodhur. Shkëlqim Hoxha merr -200 vota nga 14 Maji. Ka shkuar gjithë aparati qendror i Berishës në Rrogozhinë dhe kanë marrë – 200 vota. Çfarë kanë bërë këta njerëz? Pse Berisha nuk ka bërë asnjë takim publik në Rrogozhinë? Pse nuk shkoi Ilir Meta? Pse Berisha hapi çështjen e Non Grata Britanike në mes të fushatës?”- tha ai.

Latest articles

Related articles