Basha: Sulmet e tyre vijnë për të hequr vëmendjen nga dështimi i 14 Majit. Janë shkuara. I kam lënë pas


Nga Lulzim Basha

Sulmet e tyre, vijne per te hequr vemendjen e tmerrshme pas humbjes se 14 Majit
Nje mik me shkruante para dy javesh dhe me imnkurajonte per platformen; per listat e hapura, vetingu I politikaneve, kufizimi I mandateve, votimi i emigranteve, etj. Keto jane tema qe kane filluar te ngjiten tek njerezit. Tema per te djeshmen, per PD, jane te domodoshme per PD, por votuesin e bejne indiferent.
Ka nje ndarje mes cfare duan te degjojne demokratet dhe qytetaret. Qytetari jashte PD eshte lodhur me akuzat dhe genjeshtrat qe vete I pergenjeshtrojne. Besimi im prej fillimit, tek aftesia per te kuptuar te verteten nga e genjeshtra do marre kohe. Anetaret e PD ma kerkojne kudo dhe me kerkojne te verteten. Sepse e verteta duhet thene. 17 Maji marreveshje nuk ishte e fshehte. Marreveshja u publikua ne oren 17.00. U sulmua nga ata qe nuk ishin ne listat e deputeteve. U sulmua nga ata qe u duartrokit. Gjithcka qe kane thene eshte genjeshter e paster. Njerezit qe hoqen koalicionet i ka ne krah te djathte. Ata qe u bashkuan me Edi Ramen per te hequr koalicionet i ka ne Keshill Kombetar, tek “Foltorja”. Ju I dini emrat per personat qe po flas. Sulmet e tyre, vijne per te hequr vemendjen e tmerrshme te 14 Majit. Per mua eshte e shkuara. E kam lene pas. Nuk harxhoj kohe me ta. Ftesa ime eshte: Lerini edhe ju pas! Nuk jemi me kohe te merremi. Duhet te degjojme njerezit, duhet te merremi me njerezit. Duhet te ndjejme dhimbjen e njerezve qe te ofrojme zgjidhje.
Si ka mundesi qe bashkohen te tre keta; edhe faktoret mediatike dhe kushdo poshte tyre dhe merren me keto?! Kane patur te gjitha pushtet; secili prej tyre I ka aferat boterisht te njohura.
Cfare eshte kjo balte?!
Eshte investimi I tyre. Nuk ka te beje me mua, e kane me ju, e kane me njerezit. Duan t’ju mpijne mendjen.
Eshte nje loje qe ata bejne. Qellimi i tyre eshte te flasin per ta.
Mezi pres te flasim per njerezit, per ringritjen e vendit dhe te ardhmes.

Latest articles

Related articles