5 këshilla si të tregoni vetëbesim në takimin tuaj të parë

Njerëzit shpesh kanë përshtypjen se kur kemi vetëbesim, atëherë jemi shumë të mirë për ta, se jemi jashtëzakonisht shumë krenarë për arritjet tona dhe me të drejtë.

Sidoqoftë, ata harrojnë se vetëbesimi ju jep një avantazh shtesë në skenën e takimeve.

Edhe nëse nuk jemi femrat më të sigurta në botë, ose thjesht përmbahemi nga të shfaqurit siguri sepse është e ndërlikuar sa duhet të tregojmë gjatë takimeve.

Dhe le të jemi të sinqertë, përshtypjet e para bazohen në shprehjet e vetëbesimit.

Këtu janë 5 mënyra delikate për të treguar vetëbesim dhe sa duhet të tregoni në takimin e parë:

Jepini vetes kohë për t’u përgatitur

Pak para takimit, jepini vetes kohë shtesë për t’u përgatitur në mënyrë që të siguroheni që të dukeni më mirë.

Tashmë jeni mjaft nervoz, ndaj pse të mos i jepni vetes ato minuta shtesë për ndryshime të veshjes?

Ndërsa jeni duke u përgatitur, bëni disa selfie të mira!

Kjo do ju bëj të ndiheni shumë mirë me veten tuaj dhe nuk do të pendoheni ose nuk do ta mendoni gjatë pamjen tuaj.

Vish diçka që të ndiheni mirë

Nuk ka asgjë më të keqe se të vishni diçka që është shumë e pakëndshme ose e ngushtë deri në pikën që ju bën të shqetësoheni për veshjen tuaj çdo moment.

Pra, vishni diçka që do t’ju bëjë të ndiheni të lumtur dhe të sigurt!

Kushtojini vëmendjen atyre

Jo vetëm që drejtimi i vëmendjes drejt takimit tuaj ju bën të dukeni të këndshëm, por gjithashtu ju bën të dukeni të interesuar për t’i njohur më mirë ata.

Për më tepër, njerëzit me vetëbesim nuk kanë frikë të fillojnë një bisedë, ndaj mos ngurroni t’u bëni atyre disa pyetje unike dhe ta bëni bisedën të rrjedhë.

Mbani mend: Sa më shumë ta bëni dikë të ndihet i dëgjuar dhe i kuptuar, aq më shumë do të ndihet i lidhur me ju.

Ji vetvetja

Ju mund të fshihni shumë nga vetja në takimin e parë dhe në fazat e hershme të një marrëdhënieje.

Prandaj, sigurohuni që të dini se si të jeni vetvetja në një botë që ju bën të ndiheni sikur nuk duhet.

Porosit atë burger në vend të sallatës. Flisni nëse nuk ndiheni rehat. Shprehni atë që dëshironi.

Thjesht mos ndryshoni bazuar në atë që jeni përreth, ata mund të tregojnë kur jeni dikush që nuk jeni.

Qeshni së bashku

Nëse ndodh ndonjë gjë e turpshme gjatë takimit tuaj, thjesht qeshni. Pavarësisht se sa fort dëshironi të qani nga sikleti.

Në të kundërt, nëse takimi shkon keq dhe ju pëlqen të hiqni dorë nga takimi, shkoni në shtëpi dhe shikoni një film komedi.

Kështu nata juaj do të përfundojë me një notë të lartë. Për më tepër, në këtë mënyrë nuk do të humbisni asnjë besim.

Gjithashtu, nuk do të keni pasiguri për të shkuar në takime herën tjetër që të shfaqet një mundësi.

Personaliteti dhe interesat tuaja do të bëjnë pjesën tjetër të punës për ju. Thjesht relaksohuni.

Jepini vetes kohë dhe shijoni atë që është edhe nëse jeni aq nervoz sa doni të zvarriteni nën tryezë dhe të fshiheni për pjesën e mbetur të takimit.

Këto këshilla të vogla do t’ju japin rritjen e besimit që ju nevojitet dhe do të jenë kyçe në takimet e ardhshme.

Latest articles

Related articles