Man City shpreson se do të rinovojë kontratën e Haalandit

Mundësia për ta fituar tripletën për Manchester Cityn ka rritur shpresat që Erling Haaland të angazhohet për një kontratë më të gjatë në Etihad Stadium këtë verë.

Sulmuesi norvegjez, 22 vjeç, mbërriti për fillimin e sezonit, por është në kuadër të kushteve të reja për ta bërë edhe më të vështirë për Real Madridin që të nisë Operacionin Haaland dhe të sjellë lojtarin që ka shënuar 52 gola këtë sezon.

Ka besim te City se një zgjatje ka një shans të madh për t’u arritur, duke pasur parasysh lumturinë e Haaland në klub.

Kontrata e tij e nënshkruar vitin e kaluar pasi transferimi i tij prej 51.2 milionë funta nga Borussia Dortmund ishte rreth 400,000 £ në javë deri në vitin 2027, që do të thotë se ai ka edhe katër sezone të tjera me kontratën aktuale.

Latest articles

Related articles