SPAK “zbarkon” në Himarë, arrestohet kandidati i opozitës. Fredi Beleri akuzohet për blerje votash

Arrestohet kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Himarës, Fredi Bejleri.

• Prangosja e tij është bërë me urdhër të Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar pasi akuzohrt për vjedhje votash.

• Aktualisht, Bejleri është shoqëruar në DVP Vlorë pak minuta më parë, ku edhe ndodhet aktualisht.

• Kandidati i “BF” në Himarë, Beleri ka qenë ditët e fundit në qendër të akuzave politike, pas deklaratës se me ardhjen e tij në krye të Bashkisë, do të punojë për helenizimin e Himarës. Rama e ka sulmuar publikisht edhe pse Beleri pretendon se është fake-news.

Latest articles

Related articles