Sekuestrohen 2 ton kokainë me vlerë 400 milionë euro

Guardia di Finanza ka sekuestruar dy ton kokainë, vlera e së cilës shkon më shumë se 400 milionë euro.

 

Kokaina u sekuestrua në brigjet lindore të Siçilisë, sipas medias italiane Ansa.

 

Droga ishte e paketuar në rreth 70 pako të lidhura me rrjetë dhe me një aparat sinjalizues me dritë.

 

Agjencia thekson se droga u la në det pasi u dërgua nga anijet e mallrave dhe supozohej të transferohej në kontinent.

Latest articles

Related articles