Kryekomunisti Marko Dajti falenderon Flamur Nokën për firmën në regjistrimin e Partisë në Zgjedhje

Marko Dajti, kandidati i Partisë Komuniste për Tiranën tha në një intervistë për Euronews Albania se firma e Flamur Nokës për kandidimin e tij në kryeqytet është dhënë në mënyrë shoqërore.

Dajti tha se Partia Komuniste ka qenë armikja më e madhe e PD që nga 2005, por sot sipas tij PD është pastruar nga servilët pasi i ka marrë PS.

Kjo që bëri Flamuri është një zhvillim mjaft pozitiv për Shqipërinë, edhe pse kjo ishe shoqërore, është për t’u falenderuar. Pas 30 vjetësh shqiptarët arrijnë të bashkohen dhe të ecin përpara. Ne kemi qenë armiq të përjetshëm me Berishën, dhe opozitën që kemi bërë ne nga 2005 nga 2013 s’e ka bërë as PS, Sot PD është pastruar nga servilët, i ka marrë të gjithë PS”, tha Dajti.

Latest articles

Related articles