Paratë ruse në llogaritë sekrete në Qipro, PS kërkon të nisë hetimi për Monika Kryemadhin

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu në një dalje për mediat i bëri thirrje drejtësisë që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi pas akuzave ndaj saj për lidhjet me oligarkët rusë.

“I bëjmë thirrje që të fillojnë urgjentisht hetimin, Kryemadhi mund të hesht, por prokuroria jo se është cenuar sigurua kombëtare dhe Shqipëria është njollosur”, tha ai.

Kryemadhi akuzohet nga Partia Socialiste për financime dhe pagesa të dyshimta nga kompani offshore të kontrolluara nga biznesmenë rusë të naftës.No photo description available.

Latest articles

Related articles