Messi mund t’i bashkohet Interit

Messi mund t’i bashkohet Interit në verë?

Raportimet nga Spanja thonë se Lionel Messi mund t’i bashkohet Interit në verë pasi i skadon kontrata me Paris Saint-Germain.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë ka pak më shumë se tre muaj të mbetur nga kontrata e tij me skuadrën parisiene dhe një marrëveshje e re nuk është e garantuar, që do të thotë se ai mund të jetë sërish një agjent i lirë në verë.

Interi ishte një nga klubet e lidhur me Messin pas largimit të tij nga Barcelona në verën e vitit 2021 dhe zëvendëspresidenti Javier Zanetti konfirmoi muajin e kaluar se bisedimet ishin zhvilluar.

Gazetari spanjoll Sergio A. Gonzalez raportoi sot se një ‘burim i besueshëm’ pohoi se Interi po kërkonte të nënshkruante Messin në verë, nëse ai vendos të mos rinovojë kontratën me PSG.

Një faktor i rëndësishëm në bisedime është miqësia e sulmuesit të yllit me Zanettin.

Pavarësisht thashethemeve, është e vështirë të imagjinohet se Interi ka aftësinë për të arritur këtë marrëveshje, duke qenë në një pozicion financiar delikat mes shqetësimeve të ndryshme të borxhit të presidentit Steven Zhang.

Latest articles

Related articles