Kandidati i PS për Vlorën…që u zgjodh në Dubai

Diplomati shqiptar Ermal Dredha do të jetë kandidati zyrtar i Partisë Socialiste për Bashkinë e Vlorës. Ai ka kryesuar në votimin që është zhvilluar paraditen e sotme në Asamblenë e Partisë Socialiste, përballë kandidatit tjetër Fate Velaj.

Ermal Dredha është një diplomat karriere i Shqipërisë dhe ka shprehur dëshirën për të drejtuar Vlorën, qytet i drejtuar më herët nga babai i tij. Ai është djali i Neki Dredhës, ish-kryebashkiak i Vlorës në vitin 2000 dhe i afërm i familjes Ruçi.

Latest articles

Related articles