Sërish tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Nga të dhënat paraprake epiqendra e tërmetit ka qenë në një distancë prej 16 km nga qyteti i Korçës.

Një ditë më parë, janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Ersekës. Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Mollas në Ersekë dhe magintuda më e madhe ka qenë 4.4.

Latest articles

Related articles