Parashikimi i motit 24 mars 2023

Edhe për ditën e Premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.
Moti parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare kryesisht në mesditë.
Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek dhe valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.
Temperaturat parashikohen:
në zona malore 5 deri 22°C
në zona e ulëta 7 deri 25°C
në zona bregdetare 12 deri 24°C

Latest articles

Related articles