“Vazhdo bëj valixhet, na u hiq qafe”, kënga e Butrint Imerit u bë ‘mollë sherri’ mes Luizit dhe Armaldos

Kënga e Butrint Imerit u bë ‘mollë sherri’ mes Luizit dhe Armaldos. Mëngjesi brenda “BBV” u duk se nisi me alegri e muzikë të mirë, por kjo nuk ishte kështu për Luizin.

Ai u prek nga gjestet dhe fjalët e Armaldos, të cilat ishin kunjë për të. Kënga e Butrint Imerit, ish-partnerit të Kiarës u vendos nga produksioni. Teksa po e kërcente, Jori, banorja më e re, pyeti Luizin se nëse është xheloz për lidhjen që ka pasur Kiara.

Luizi, zgjodhi të luante rolin e indiferentit, duke bërë sikur nuk ka dijeni për atë lidhje. Por kunjat e Armaldos, nuk e lanë të qetë. Luizi e paralajmëroi Maestron që të mos ngacmojë Kiarën, pasi kërkon respekt për të, siç ai po tregon ndaj Aidës.

Këto provokime nuk sollën asnjë përçarje në çift, përkundrazi. Kiara u shpreh se fjalët e Jorit janë pa asnjë tendencë ndërsa Luizi mendon se Armaldo ishte ai që po i frynte më shumë zjarrit.

Maestro: O Kiara kush është ky këngëtari?

Kiara: Butrinti dhe Don Xhoni

Maestro: Është Butrinti ky? A të pëlqen ky këngëtari?

Kiara: Ti boll ti

Jori: A nuk bëhesh çik xheloz?

Luizi: Për kë moj?

Jori: Për marrëdhëniet që kishte Kiara me ndonjë njeri tjetër.

Luizi: Ku di unë kë ka pasur

Jori: Nuk e di fare?

Luizi: Jo. Me kë me Don Xhonin?

Jori: Kiara me Butrint, si nuk e di tani

Nita: Ca ka ndodh nuk na intereson

Luizi: O Kiara, thotë Jori ke qënë e lidhur me Don Xhonin a Butrintin, me kë?

Kiara: Nuk kam qejf ta komentoj

Jori: Mirë më falni

Maestro: Me kë ka qënë Kiara e lidhur?

Jori: E prisha fare, nuk e dija që ishte kaq serioze

Kiara: Unë qesh me ty, se je shumë e çiltër, nuk ta ndjen fare

Maestro: Luiz ik shko fli gjumë

Luizi: Unë Aidën e respektoj si të respektoj ty, e lë këtë lojë direkt dhe e di se del ti prej këtu. Kështu që mos ha m*t kot

Luizi: O çfarë ja kanë bërë vendin vetes.

Luizi: Ik bëj valixhet gati, vazhdo ka pasqyra shtëpia. Vazhdo bëj valixhet, na u hiq qafe. Më keq për ty nëse rri, e di se çfarë të pret. Për të mirën tënde ishalla ikën.

Maestro: Po më bën presion?

Luizi: Për të mirën tënde ik.

Luizi: Armaldo me pas fitu pikt e gjithë botës, i humbi të gjitha.

Kiara: Jo, ku e dinte ai?

Luizi: E dinte e dinte.

Kiara: Jori nuk ta ka për keq.

Luizi: Armaldon e shihja në pasqyrë që bënte me kokë.

Kiara: Hë se dhe ky nuk e dinte.

Luizi: E dinte shumë mirë se tha kush është ai? Këtë ka pasur Kiara.

Latest articles

Related articles