Aksident në aksin Vlorë-Fier| Makina përplas motorin, plagoset 44-vjeçari

Një aksident është shënuar mbrëmjen e kësaj të marte në autostradën Vlorë-Fier. Një 27-vjeçare ka përplasur me makinë një motomjet. Si pasojë e aksidentit është lënduar drejtuesi i motomjetetit, E. P., 44 vjeç. Ky i fundit është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 18:20, në autostradën Vlorë-Fier, një automjet tip “Renault” me drejtues shtetasin L. Q., 27 vjeç, është përplasur me një motomjet me drejtues shtetasin E. P., 44 vjeç, i cili si pasoje e aksidentit, është dëmtuar dhe aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin mjekësor.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Latest articles

Related articles